خواستگاری

خواستگاری به معنای درخواست ازدواج است و عبارت از مجموعه تشریفاتی است که خانواده داماد برای درخواست ازدواج از خانواده دختر انجام می‌دهند.[۱] طبق آداب و رسوم ازدواج ایرانی، ابتدا یک روز عصر مادر و خواهر بزرگتر داماد و یا یکی دیگر از زنان بزرگتر و صاحب نظر فامیل به اتفاق داماد، جهت باز شدن باب آشنایی و رفت و آمد، به منزل دختر می‌روند. البته در این خصوص تعیین کننده عرف آن ناحیه و منطقه و سنن مرتبط می‌باشد. این جلسه خیلی مختصر برگزار می‌شود و حرفهای کلی درباره خصوصیات و وضعیت عروس و داماد (وضعیت تحصیلی، اجتماعی، اقتصادی، شغلی و.... عروس و داماد آینده) رد و بدل می‌شود و طرفین به این توافق می‌رسند که در جلسه‌ای مفصل تر و رسمی تر، به منزل عروس آینده بروند

بله بران

در آداب و رسوم ازدواج ایرانی، مرحله بعدی، مراسم "بله بُران" است.

در این مراسم خانواده‌ها در خصوص میزان مهریه، شیربها و سایر آداب و رسوم و شرط و شروط ازدواج با حضور بزرگترهای دو طرف تصمیم گیری می‌کنند.

پس از این مراسم است که در صورت توافق طرفین، انگشتری رد و بدل می می‌گردد یا صیغه ای بین دختر و پسر خوانده می‌شود که به اصطلاح رفت و آمد رسمی تر دنبال شود و آداب اسلامی هم رعایت شده باشد.

از آن مراسم به بعد، دوره شیرین نامزدی آغاز می‌گردد که بستر بسیاری از خاطرات به یادماندنی زوج‌ها می‌گردد.

در عین حال در همین مراسم است که زمان حدودی عروسی و جشنهای مرتبط نیز مشخص می‌گردد.

عقد و نامزدی

دوران نامزدی یکی از رمانتیک ترین دوران زندگی هر انسانی می‌باشد.

در این دوران افراد با خصوصیات شخصی و فردی یکدیگر آشنا می‌شوند و از یکدیگر و از خانواده طرف مقابل شناخت بهتری پیدا می‌کنند.

بدون شک این دوران یکی از مهمترین دوران زندگی هر شخصی است. بعد از دوران نامزدی و آشنایی کامل، زمان عقد و محرمیت رسمی شدن آنها فرا می‌رسد که با خواندن خطبه عقد توسط یک روحانی و در حضور پدر و مادر هر دو طرف و در منزل یا در دفاتر رسمی ازدواج، دختر و پسر نامزد شده و به یگدیگر محرم می‌شوند و بصورت رسمی زندگی مشترکشان آغاز می‌گردد.

جهاز بران

در اغلب آداب و رسوم موجود در گوشه و کنار ایران، رسم است که وسایل و مایحتاج اولیه زندگی، توسط خانواده عروس فراهم گردد که به آن جهاز گفته می‌شود. البته در برخی نقاط نیز تهیه این وسایل و مایحتاج مرتبط، به عهده داماد می‌باشد که در هر دو حالت بسته به فرهنگ آن منطقه این وسایل بصورت متفاوتی تهیه می‌شود.

در کل به وسایل تهیه شده جهاز عروس گفته می‌شود که معمولاً شامل اقلام اولیه و اصلی شروع یک زندگی مشترک می‌باشد.

در ایام قدیم و پیش از مراسم عروسی، با جشن خاصی و همراه با رقص و ساز و آواز، جهاز را به صورت خنچه (ظرفهایی که بصورت سمبلیک وسایلی از جهاز عروس را روی آن قرار داده و سپس شخص جهاز بر برای انتقال، آنرا بر روی سر خود قرار می‌داد)، به خانه داماد می‌بردند و به ترتیب خاصی می‌چیدند تا برای بازدید افراد اصلی فامیل یا همسایگان آماده نمایند.

حنابندان

حنابندان جشنی است که پیش از مراسم عروسی برگزار می‌شود. بدین صورت که خانواده داماد ظرف حنایی را تزیین می‌نمایند و به خانه عروس می‌برند و همراه با ساز و آواز و رقص، از عروس و داماد و حضار می‌خواهند که حنا را بر روی دست و روی خود بمالند و بدین صورت خود را در این جشن همراه می‌کنند و اعلام می‌کنند که در شادی‌ها با عروس و داماد مشترکند و قصد دارند.

جشن عروسی

شب عروسی از اهمیت خاصی برای عروس و داماد برخوردار است. تمام موارد در این شب باید بدون هیچ کم و کاستی برگزار شود.

اقدامات قبل و بعد از مراسم باید به طور دقیق برنامه ریزی شوند. برنامه ریزی برای برگزاری جشن ممکن است حتی تا یک ماه به طول انجامد. برنامه ریزی‌های شما به تاریخ عروسی بستگی دارد. عروس و داماد قبل از رسیدن به مراسم اصلی و روز عروسی، یک بار آن را در بین نزدیکان و بزرگترهای فامیل عنوان می‌کنند تا مطمئن شوند برنامه ریزی‌ها به بهترین نحو ممکن انجام شده است.

تهیه لیست میهمانان نیز از اهمیت بسیاری برخودار است. هر خانواده بطور مجزا، لیستی کامل و دقیق از مهمانان خود تهیه می‌کنند.

عروس و داماد پس از ارائه برنامه و فهرست مهمانان، نسبت به بودجه‌ای که قصد دارند برای عروسی خود در نظر بگیرند، تصمیم گیری می‌کنند. آنها قبل از هر چیز دیگری در این مورد با دوستان و نزدیکانی که اخیرا جشن خود را برگزار کرده‌اند مشورت کنید تا به طور تقریبی بتوانید هزینه جشن عروسی خود را مشخص کنند و بدین ترتیب برنامه ریزی خود را تکمیل می‌نمایند.

برنامه ریزی معمولاً شامل زمانبندی انجام کارها در روز جشن و مراسم عروسی می‌باشد که همراه است با هزینه‌ها و وظایف افراد نزدیک خانواده که قرار است در هرچه بهتر برگزار شدن مراسم، عروس و داماد را یاری نمایند.

خرید، اجاره یا سفارش اکثر موارد این برنامه ریزی، قبلاً بایستی هماهنگ شده باشند و عروس و داماد ایرانی معمولاً زحمت بسیاری را در پیدا نمودن مناسبترین گزینه‌ها در این برنامه ریزی می‌نمایند.

خدمات مراسم عروسی

برخی از رئوس مهمترین خدماتی که در برنامه ریزی مراسم خود بایستی به آن توجه نمایید شامل:

تالار و باغ

برای برگزاری یک جشن به یادماندنی انتخاب تالار و باغ نقش مهم و اساسی دارد.

در انتخاب تالار و باغ پذیرایی مناسب، توجه به دکوراسیون تالار، آدرس‌های دسترسی و ظرفیت پارکینگ، تست غذا و کیفیت پذیرایی و در نهایت قیمت ورودی مهمانان و انواع غذاها و دسرها، نقش مهمی را در هر چه بهتر برگزار شدن مراسم ایفا می‌نمایند.

توجه به این نکته ضروری است که هزینه‌های اجاره تالار در روزهای خاص و اعیاد و تعطیلات با روزهای عادی متفاوت است، حتی فصل برگزاری مهمانی می‌تواند تاثیر زیادی در هزینه‌های شما داشته باشد.

پارکینگ برای میهمانها، یکی از امکاناتی است که بایستی به آن توجه شود. تالار پذیرایی یا باغی که جشن عروسی در آن برگزار می‌شود حتما باییستی مجهز به پارکینگی با ظرفیت مناسب برای خودرو میهمانان باشد.

ار امکانات دیگری که یک تالار و باغ مناسب بایستی دارا باشد، اتاق عقد با ظرفیت مناسب است که میهمانان درجه یک عروس و داماد را در خود جای دهد.

در عین حال برخی از تالارها و باغها دارای سفره خانه سنتی و فضای سبز مناسبی هستند که سلیقه‌های خاص برخی میهمانان را جوابگوباشند.

معمولاً عروس و داماد در زمان سفارش و اجاره تالار و باغ مراسم خود، به دقت شرایط محیطی را بررسی کرده و از وجود امکاناتی که برخی از آنها در بالا یاد شد، اطمینان حاصل می‌نمایند.

تشریفات

اجرای یک مراسم عروسی بی نظیر و باشکوه، نیازمند برگزار کننده با تجربه‌ای است که تشریفات مرتبط را به خوبی بشناسد و پیشنهادهای ویژه‌ای به عروس و داماد ارائه کند تا با توجه به آنها مراسم عروسی به جشنی ویژه و به یادماندنی برای عروس و داماد و میهمانانشان تبدیل شود.

یک برگزارکننده مناسب و مجرب با توجه به نوع مراسم، تعداد میهمانان، تاریخ برگزاری و محل برگزاری مراسم، برنامه‌ای مدون تهیه و بصورت مرحله به مرحله در کلیه بخش‌ها و جنبه‌های مراسم، بهترین و مناسب ترین راهکار را به عروس و داماد ارائه خواهد نمود تا مراسمی باشکوه و مجلل به همراه تشریفاتی مدرن و کاملاً مطابق با استانداردهای موجود، برپا شود.

البته اخیراً برگزار کنندگان تشریفات مراسم عروسی از ابتدای تصمیم گیری به برگزاری این مراسم، برنامه ریزی را به عهده گرفته و کلیه مراسم را تا پایان مدیریت می‌نمایید.

آرایشگاه

در شب عروسی بی شک عروس بایستی ستاره جشن باشد.

برای نیل به این هدف، یافتن آرایشگاهی مناسب، با تجربه و آشنا به متدهای روز، از اهمیت فراوانی برای زوجین برخوردار است.

از جمله موارد مهمی که برای انتخاب آرایشگاه مناسب بانوان، بایستی مد نظر قرار گیرد می‌توان به سابقه آرایشگاه، آشنایی آرایشگران با متدهای جدید و به روز اشاره نمود که بسادگی می‌توان با مشاهده نمونه کارهای موجود آرایشگاه، که معمولاً بصورت آلبوم در اختیار عروس قرار داده می‌شود، می‌توان تصمیم گیری نمود.

آرایش نوعی متعادل سازی است و این موضوع مستقیماً به مهارت آرایشگر و تجربیات آرایشگاه بستگی دارد. یک آرایشگر متبحر به نحوی عروس را آرایش می‌نماید که علاوه بر حفظ حالت طبیعی چهره، بتواند بخشهای زیباتر وی را بیشتر جلوه گر نماید؛ به عبارت دیگر هر صورتی، آرایش مخصوص به خود را می‌خواهد.

خدمات آرایشگاه علاوه بر میکآپ و گریم می‌تواند شامل خدمات ناخن، اپیلاسیون، خدمات پوست و ماساژ و... نیز باشد که خود عروس و یا همراهان و می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

آرایشگاه برای آقایان

در شب عروسی آرایشگاه آقایان نیز بسیار با اهمیت است. برای این شب پیشنهاد می‌شود که آقای داماد به آرایشگاهی برود که از کار آن آرایشگاه اطمینان کامل داشته باشد و در واقع آرایشگاهی را انتخاب کند که از قبل مشتری دایمی آن باشد و از کار آرایشگر مرتبط، شناخت کافی داشته باشد.

از جمله خدمات متفاوتی که آرایشگاههای مردانه می‌توانند به دامادها ارائه کنند، می‌توان به خدمات گریم، خدمات مو، خدمات پوست اشاره نمود که کاربرد بیشتری دارند و در واقع آرایشگاهی مناسبتر است که کلیه یا اکثر این خدمات را بصورت کامل ارائه نماید.

آتلیه

تنها یادگاری ماندگار مراسم عروسی، عکسها و فیلم عروسی است که معمولاً عروس و داماد سالها با نگاه کردن به آنها، خاطرات جشن به یاد ماندنی خود را مرور می‌کنند.

بخش اصلی عکسهای مراسم، در آتلیه برداشته می‌شود و بخش دیگر در باغ یا تالاری که عروس و داماد قبلاً رزرو کرده‌اند. برای انتخاب آتلیه مناسب بایستی حرفه‌ای بودن عکاس و آشنایی او با اصول پیشرفته عکاسی مرتبط در نظر گرفته شود، زیرا گاهی اوقات یک آتلیه، سالیان سال، فقط یک نوع کار را تکرار می‌نماید و در طول نمونه کارهایی که از او می‌بینید، تغییر بروز شده یا ژست متفاوتی را ملاحظه نخواهید کرد.

الگوهای عکاسی و فیلم برداری از مجالس، روز به روز در حال تغییرند و آتلیه‌ای موفق است که خود را با تغییرات جدید هماهنگ نماید.

عروس و داماد می‌توانند با دیدن نمونه کارهای آتلیه مورد نظرشان که در قالب آلبوم به آنها ارائه می‌شود و البته لحاظ نمودن بودجه موردنظرشان، انتخاب مناسبی داشته باشند. درواقع هزینه‌ای که پرداخت می‌شود، دستمزد تجربه و مهارت عکاس و فیلمبردار در روز عروسی و همچنین در پشت صحنه تدوین و مونتاژ است.

مزون

یکی از موارد قابل اهمیت برای تمام عروس خانم‌ها لباس عروس است.

معمولاً اجاره یا خرید لباس عروس جزء اولین مواردی است که عروس و داماد با توجه به نوع مراسمشان و همینطور بودجه مورد نظرشان، در مورد آن فکر و تصمیم گیری می‌نمایند.. در هر حال اجاره لباس عروس به صرفه تر از خرید آن است. اما در برخی موارد نیز زوجین تصمیم می‌گیرند تا جهت به یادگار نگه داشتن لباس عروس، آنرا خریداری نمایند.

برای کسانی که قصد اجاره لباس عروس را دارند خیلی مهم است که این لباس را از یک مزون معتبر و صاحب نام اجاره کنند. چرا که به هر حال مزون‌های معتبر و مشهور، شهرت و اعتبار خود را فدای اندک سود خود نمی‌نمایند و مسلماً بیشتر بر روی کیفیت کار خود تمرکز کرده‌اند.

معمولاً با مراجعه به چند مزون معتبر و استفاده از راهنمایی‌های مشاوران مزونها، و صدالبته دخیل نمودن سلیقه شخصی عروس، می‌توان لباس مناسبی را انتخاب نمود که به عنوان نقطه تمرکز مراسم، جلوه گری کرده و عروس زیبا را زیباتر نمایش دهد.

سفره عقد

چیدن سفره عقد در مراسم عقد از آدابی است که از دیر باز در ایران کهن مرسوم بوده و اجرای مراسم عقد را همراه با خوشبختی دو چندان می نموده است.

طراحی و اجرا سفره عقد می‌تواند کاملاً بنا به سلیقه عروس و داماد بوده و یا با وابستگی کامل به سنن قوم یا منطقه‌ای خاص، بصورت سنتی، مدرن و یا کلاسیک، انجام شود.

معمولاً اجزای سفره عقد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • کتاب آسمانی: در باستان، کتاب اوستا گذاشته می‌شد و اکنون ایرانیانی که پیرو قرآن شده‌اند، قرآن را در این سفره قرار می‌دهند.
 • آینه و شمعدان: سمبل روشنایی است تا با نگریستن در آن، دلهای عروس و داماد نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال گردد و سعادتمند شوند.

یک جفت شمعدان که در دو سوی آینه جای دارند و شمع‌های فروزان درون آنها هنگام جاری شدن صیغه عقد، نشانه آرزوی روشنایی و گرمی در پیوند عروس و داماد است.

 • شاخه نبات: نماد آرزوی شیرینی پیوند عروس و داماد است.
 • نقل و سکه: به نشانهٔ شیرین کامی و برای افزایش روزی عروس و داماد در این سفره قرار داده می‌شود.
 • تخم مرغ: تخم مرغ نماد تولد و تداوم نسل است. از این رو پیداست که نهادن آن بر سفرهٔ عقد به نیت ادامه نسل زن و مرد و باروری ازدواج آن دو می‌باشد.
 • فندق، گردو و بادام: این خوراکی‌های مقوی و پر مایه الهی را نیز به نشان گسترده بودن سفره خوراک عروس و داماد و توانمندی آنها سر سفره عقد می‌گذارند. درخت گردو عمر طولانی دارد. گذاشتن گردو به نیت عمر بلند عروس و داماد است.
 • نان و پنیر: نان را به نشانهٔ برکت خداوند و پنیر را با نیت وسعت روزی و سپید بختی بر سر سفره عقد می نشانند. امروز نان و پنیر را به صورت لقمه‌های کوجک در می‌آورند و با نایلون محافظ غذا می پوشانند. سبزی را به نشانهٔ سلامتی سر سبزی و خرمی در سفره عقد می‌گذارند.
 • گل: به نشانه شادابی و طراوات و به عنوان نمادی از زیبایی پیوند. همچنین برای آراستن اجزای دیگر سفره عقد نیز از شاخه‌های گل و گلبرگ‌های رنگین استفاده می‌کنند. گل سرخ یا رز نماد شناخته شده عشق در سراسر جهان است.
 • عسل: عسل در دهان همدیگر گذاشتن پس از جاری شدن صیغه عقد به منظور آن که عروس داماد در آینده مایهٔ شیرین کامی و دلارامی هم باشند.
 • کله قند: از اجزای دیگر سفره عقد است که در طول مراسم و در زمان جاری شدن خطبه عقد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساییدن یک جفت کله قند هم شکل و هم اندازه روی پارچه‌ای بر سر عروس و داماد به نیت فروباریدن شادی و شیرنی بر سر آنها طی زندگی مشترک صورت می‌گیرد. تور قند ساییدن حریر تور با پارچه نازک سپید رنگی را به شکل مربع یا مستطیل تهیه می‌کنند تا کله قندها روی آن بر سر عروس و داماد ساییده شود.

گل فروشی

برخی عروس‌ها دسته گل عروسی شان برایشان بسیار با اهمیت است و در انتخاب آن بسیار دقت دارند و حتی به عنوان یادگاری آنها را نگه می‌دارند. دسته گل می‌تواند تک رنگ و یا ترکیبی باشد و حتما در انتخاب دست گل عروس بایستی قد و جثه عروس را در نظر گرفت؛ افراد بلند قد دسته گلهای با شاخ و برگ بیشتر می‌توانند انتخاب نمایند و افرادی با جثه کوچک می‌توانند دسته گل‌های کوچک انتخاب نمایند.

تزیین ماشین عروس نیز می‌تواند با گل طبیعی و یا روبان و... انجام شود که بسیار سلیقه ایی می‌باشد. اخیراً برخی، از میوه‌های طبیعی نیز در تزیین خودرو عروس استفاده می‌کنند که مسلماً این سلایق هیچگاه جایگزین سنت این ماشین گله زده عروس را نخواهند گرفت.

ماه عسل

مسافرتی که عروس و داماد بعد از مراسم عروسی خود می‌روند را ماه عسل می‌نامند که برای آنها مملو از خاطرات شیرین و به یادماندنی است و آغاز زندگی مشترک آنهاست.

هرگاه آنها تصمیم به رفتن ماه عسل بگیرند می‌توانند از یک آژانس مسافرتی متخصص و با تجربه که تورهای مرتبط برگزار می‌نماید استفاده کنند ومسافرت ماه عسل خود را با آنها برنامه ریزی نمایند.

استفاده از کارشناسان متعهد این آژانسها در انتخاب بهترین برنامه برای ماه عسل زوجین، می‌تواند کمک شایانی به صرف جویی در هزینه‌های آنها نماید.

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلاییتاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1392 | 01:37 ب.ظ | نویسنده : حسن زارع | نظرات

 مانیکور:

 به محض اینکه دوستان و آشنایان با خبر می شوند نامزد کرده اید دوست دارند حلقه شما را ببینند که زیبایی دست و ناخن هایتان هم در معرض دید قرار خواهد گرفت پس باید به ناخن هایتان شکلی زیبا بدهید و ناخن هایتان را با یک لاک صورتی کمرنگ و طرح های فانتزی فرنچ جلوه زیبایی ببخشید.


 رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


رنگ پوست :

 اگر تمایل دارید روز عروسیتان پوستی برنزه داشته باشید سعی کنید 4 ماه زودتر از مراسم به صورت تدریجی و آهسته پوست خود را با هر یک از روش های برنزه کردن برنزه کنید. چون در این صورت زیبایی و طبیعی بودن پوستتان بیشتر خواهد شد و اگر رنگ پوستتان بیش از حد برنز شد و آن را دوست نداشتید فرصت کافی برای کمرنگ تر شدن دارید . پیشنهاد میکنم حتما لباس عروسیتان یا لباسی به رنگ لباس عروسیتان بپوشید و ببینید رنگ پوستتان در لباس عروسیتان زیبایی که مد نظر دارید را دارد یا خیر؟


 رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


سفید کردن دندان ها :
همه داشتن دندان هایی زیبا و سفید را دوست دارند . سفیدی آنها در عکس ها جلوه ی بیشتری به لبخند شما می بخشد.
اگر می خواهید دندان های سفیدی داشته باشید از 6 ماه قبل برای آن ها تلاش کنید . از خوردن قهوه  و کشیدن سیگار قلیان و چیزهایی از این قبیل تا حد ممکن پرهیز کنید .خمیر دندان های معمولی حاوی مقدار کمی سفید کننده می باشند حتما خمیردندانی جدا از آن که مخصوص سفیدی دندان هایتان است ، استفاده کنید. می توانید کمی هزینه کنید و تحت نظر یک متخصص با شیوه های جدیدتری دندان هایتان را سفید کنید. البته بسیار دفت کنید چون بعضی از این روش ها باعث فرسایش و از بین رفتن مینای دندانتان می شود.

رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


داشتن پوستی صاف :

 ابتدایی ترین اقدام برای داشتن پوستی نرم و لطیف و بدون لک انتخاب ماسکی مخصوص نوع پوستتان می باشد. استفاده از ماسک به صورت روزانه باعث نرم شدن و صاف شدن پوست شما به مرور زمان می شود. انتخاب یک مرطوب کننده حاوی آبرسان های قوی برای تازه نگه داشتن پوستتان و قبل از آرایش بسیار موثر می باشد.
اگر می توانید کمی ولخرجی کنید و به یک متخصص پوست مراجعه کنید و از آن برای انتخاب یک لایه بردار مناسب پوستتان که باعث از بین رفتن جای جوش و لک های شما می شود کمک بگیرید. حداقل سه ماه قبل از مراسم مورد نظرتان به صورت روزانه از پوستتان مراقبت نمایید . خوردن تمشک و آب انار به علت داشتن آنتی اکسیدان برای داشتن پوستی براق تر و صاف تر بسیار موثر می باشد. پاکسازی و ماساژ پوست را نیز فراموش نکنید.

رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


غذا خوردن سالم :

 اگر می توانید تحمل کنید از خوردن غذا های قندی ، غذاهای سدیم دار و فرآوردی شده به شدت پرهیز نمایید. همه ی اینها منجر به چربی شکم و اضافه وزن در شما می شود . به جای آن مقدار زیادی سبزیجات تازه، میوه و آب بنوشید. اینها منجر به شکستن چربی و شادابی پوستتان می شود.

 حداقل 4 ماه قبل برنامه غذایی روزانه و سالمی را برای زیبایی اندام و شادابی پوستتان برنامه ریزی کنید. اگر اضافه وزن شما بیش تر از 10 کیلو می باشد حتما تحت نظر یک دکتر متخصص رژیم غذایی اقدام به تناسب اندامتان کنید.

عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


ورزش کردن به طور منظم :

 انجام ورزش های مشخص روزانه باعث سفت و محکم شدن عضلات بدنتان می شود و منجر به سم زدایی نیز می شود. مقدار زیادی آب بنوشید.یک فعالیت خوب و مناسب باعث تقویت انرژی و کم کردن وزن و تناسب اندام تان می شود که همه ی اینها باعث شادابی و روحیه و اعتماد به نفس بیشتر در شما می شود.

 اگر می خواهید می توانید کمی هزینه کنید و در یک باشگاه بدنسازی عضو شوید تا با برنامه ریزی و دستگاه های مختلف فرم زیبایی به اندامتان ببخشید و در هر فصلی که باشیم به راحتی بدون بهانه ای از سردی یا گرمی هوا فعالیت خود را به طور متوالی ادامه می دهید. از مربی ورزشتان بخواهید به شما استفاده از دمبل و وزنه را بیاموزد تا بتوانید در منزل هم حرکات مورد نظر را انجام دهید.


فرم ابروها :

 برای این که بدانید چه مدل ابرویی بیشتر برای چهره ی شما مناسب است یا چه مدلی را برای عروسیتان می پسندید یا باید از 6 ماه قبل ابروهایتان را مدل های مختلفی بردارید یا اینکه به یک آرایشگر حرفه ای که با دیدن نوع صورتتان بهترین فرم ابرو را برای شما درست کند مراجعه کنید. معمولا آرایشگرهایی که کار تاتو ابروی حرفه ای را انجام میدهند در این زمینه بهتر فرم و قرینه کردن ابرو را انجام می دهند.

 عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


تست آرایش :

 معمولا در ایران کمتر پیش می یاد کسی تست آرایش عروسی انجام دهد چون هزینه ی بسیار زیادی را مجبوریم پرداخت کنیم. اما برای اینکه خیالتان از آرایشگر عروسی تان مطمئن شود قبل از عروسی تان برای یک مناسبت مثلا عروسی اقوامتان یا آرایش عکس اسپرتتان و... پیش آرایشگرتان بروید و از او بخواهید شما را آرایش کند در این صورت از دوام و کیفیت محصولات نیز خاطر جمع می شوید.

 عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


تمرکز روی لب ها یتان:

 اگر لب هایی خشک ، ترک خورده و پوسته شده دارید حتما از یک ماه قبل از عروسیتان هر شب آن ها را با وازلین یا ویتامینه های مخصوص لب به آرامی و حجم زیادی از آن ها را برروی لب هایتان قرار دهید . با این کارهای بسیار ساده می توانید زیبایی را به لب های خود بازگردانید. اگر وقتی برای این کارها ندارید می توانید از سالن های زیبایی کمک بگیرید آنها به کمک آبرسان ها لب های شما را تا حدی از خشکی در می آورند.

 عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


زیبایی مژه ها :

 همه ی ما برای بلند شدن و پرپشت نشان دادن مژه های خود از ریمل استفاده می کنیم . برای روز عروسی بهتر است ریملی که استفاده می کنید حتما ضد آب باشد تا در برابر اشک دوام بهتری داشته باشد تعدادی از آرایشگران حرفه ای عروس برای اینکه دوام آرایش را بالا ببرند فقط از مژه های مصنوعی استفاده می کنند. مژه های مصنوعی بسیار بلندتر و پرپشت تر از مژه های خود ما می باشد اما کمی ظاهری مصنوعی به چشم ها می دهند.
برای اینکه ظاهری طبیعی تر داشته باشید می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کرده و از آنها بخواهید مژه هایتان را اکستنشن کنند با این کار هم مژه های بلند و پرپشت تری دارید هم زیبایی طبیعی تری نسبت به مژه مصنوعی به چشم های شما می دهد.

عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


پوست نرم :

 برای اینکه پوستی نرم و یکدست و صاف داشته باشید از 2 ماه قبل از مراسمتان هفته ای دوبار در حمام کل بدنتان را با اسکراب بپوشانید و سعی کنید با ماساژهای دورانی سلول های مرده پوست رااز سطح پوستتان پاکسازی نمایید.

 بعد از استحمام کل پوست بدنتان را با لوسیون های مختص پوستتان چرب نمایید تا رطوبت و چربی لازم را به پوستتان برسانید . برای جاهای خشن تر مانند زانو ها یا آرنج ها بهتر است مقداری از کره بادام زمینی روی آن بمالید و روی آن را با پارچه ای تمیز به مدت یک ساعت بپوشانید.

عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند


مراقبت از موها :

 اگر موهای براق و پرپشت و حالت پذیری را می خواهید از یک ماه قبل از مراسمتان حتما مراقبت از موهایتان را شروع کنید . آووکادو را له نمایید و سعی کنید آن را به شکل مایه یا خمیری در آورید و آن را قبل از حمام به مدت 30 دقیقه روی موهایتان بگذارید. آووکادو باعث پرپشت شدن و لطافت موهایتان می شود. اقدام مهم دیگر آن است که شامپویی که از روغن زیتون تشکیل شده باشد را تهیه نمایید و استفاده کنید تا مطمئن شوید شامپو با جنس موهایتان تناسب داشته باشد یعنی بتواند نرمی و لطافت را به موهای شما ببخشد. ماسک های مو مطابق با جنس موهایتان تهیه نمایید و هفته ای 2 الی 3 بار بعد از شستشو با شامپو از آن ها استفاده نمایید.

 برای اینکه شامپوی مناسب موهایتان را بیابید می توانید از آرایشگرتان نیز کمک بخواهید تا گزینه ی مناسبی را به شما پیشنهاد دهد و شما آن را امتحان نمایید.

 

 

عکس-رازهای زیبایی که هر عروسی باید بداند

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلاییتاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1392 | 05:47 ب.ظ | نویسنده : حسن زارع | نظرات

 

 در این مقاله قصد دارم شما را با ژست عکس های عروسی یا نامزدی آشنا کنم و موقعیت هر یک را تحلیل کنم تا بتوانید عکس های طبیعی تر و زیباتری داشته باشید. با مطالعه و تمرین این ژست ها مطمئنا در روز ازدواجتان می توانید خیلی سریع تر و راحت تر عکس های خود را بیاندازید و مطمئنا بسیار زیباتر از قبل خواهید توانست این کار را انجام دهید.

 1 ) تور عروس یکی از عالیترین اکسسوری های عروس می باشد که کمک به سزایی در زیبایی مو و عکس عروس می کند. برای اینکه یک پرتره کلوز آپ از صورت عروس داشته باشید تور را روی صورت عروس بیاندازید و با این کار زیبایی عکستان را چندین برابر کنید.

 

 


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1392 | 05:33 ب.ظ | نویسنده : حسن زارع | نظرات

 

سخته بگی سخته و کسی نباشه بگه چرا؟چته؟چی سخته؟نترس من هستم
سخته سختیاتو تنهایی به دوش بکشی .

 جملات دلتنگی جدید فوق العاده زیبا,عکس نوشته عاشقانه غمگین دلتنگی,عاشقانه ترین جملات, متن عکس دل شکسته, دل های شکسته, جملات قشنگ عاشقانه, جملات عاشقانه, دل شکسته, مطالب عاشقانه, دونه های اشک, برگای پاییزی, متن عاشقانه

 سخته وقتی میدونی سختیا با بودن یکی دیگه , دیگه سختی نیست و اون نیست .
رفت
خیلی راحت رفت
صدای قلبمم نشنید صدای خورد شدنشو
شایدم چون برگای پاییزی زیر پاش بود صدا رو نشنید
شاید دلیل نشنیدنش فریاد های من بود که میگفتم نرو

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

شاید چون…….
شاید…….
تو بگو دلیلشو
دلیلی داری برای گفتن؟
برای رفتن . برای شکستن یه احساس . یه باوری که ترک برداشت…..
شاید ندونستن دلیلش برام بهتر باشه

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

شاید اگه بدونم دیگه منتظر نمونم که عقربه های ساعت بودنمو محکوم کنن
منم میرم
همونطور که از یادت رفتم
میرم تا دیگه سنگینیه بغضامو تو گلوم تحمل نکنم
تا اون همه خاطره رو به دوش نکشم . شکستم زیر این خاطره ها

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

میرم تا با بستن پلکام اون صورت پاکت بهم لبخند نزنه
میرم تا تو سکوتم صدات تو گوشم نپیچه
میرم تا انبوه گلای رز تو گلدون اتاقم لمس دستاتو برام یاد اوری نکنن
خداحافظ
برای همیشه
تا ابد

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

چقدر سخته تو چشمای کسی که قلبتو بهش دادی و به جاش یه زخم همیشگی به دلت داده ، زل بزنی و به جای اینکه لبریز از نفرت بشی حس کنی هنوزم دیوونشی و دوستش داری

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

چقدر سخته که دلت بخواد سرتو باز به دیواری تکیه بدی که یه بار زیر آوار غرورش همه ی وجودت له شده

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

چقدر سخته که تو خیالاتت ساعت ها باهاش حرف بزنی ولی وقتی دیدیش هیچی جز سلام نتونی بگی

 عاشقانه ترین جملات, عکس دل شکسته

چقدر سخته که وقتی پشتت بهشه دونه های اشک گونه تو خیس کنه اما مجبور باشی بخندی تا نفهمه هنوز…

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلاییتاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1392 | 02:26 ب.ظ | نویسنده : حسن زارع | نظرات

 

Ghole Zendegi Bakhsh[WwW.Kamyab.IR]

در سال ۱۹۸۹ زمین لرزه هشت و دو ریشتر بیشتر مناطق آمریکا را با خاک یکسان کرد و در کمتر از چند دقیقه بیش از سی هزار کشته بر جای گذاشت.در این میان پدری دیوانه وار به سوی مدرسه پسرش می دوید اما با دیدن ساختمان ویران شده مدرسه شوکه شد . با دیدن این منظره دلخراش یاد قولی که به پسرش داده بود افتاد: پسرم هر اتفاقی برایت بیفتد من همیشه پیش تو خواهم بود و اشک از چشمانش سرازیر شد.
با وجود توده آوار و انبوه ویرانی ها کمک به افراد زیر آوار نا ممکن به نظر میرسید اما او هر لحظه تعهد خود به پسرش را به خاطر می آورد.
او دقیقا روی مسیری که هر صبح به همراه پسرش به سوی کلاس او می پیمودند تمرکز کرد و با به خاطر آوردن محل کلاس به آنجا شتافته و با عجله شروع به کندن کرد.دیگر والدین در حال ناله و زاری بودندو او را ملامت می کردند که کار بی فایده ای انجام میدهد.ماموران آتش نشانی و پلیس نیز سعی کردند او را منصرف کنند اما پاسخ او تنها یک جمله بود:آیا قصد کمک به مرا دارید یا باید تنها تلاش کنم؟؟؟
هشت ساعت به کندن ادامه داد.دوازده ساعت…بیست و چهار ساعت…سی و شش ساعت و بالاخره در سی و هشتمین ساعت سنگ بزرگی را عقب کشیده و صدای پسرش را شنید فریاد زد پسرم!جواب شنید :
پدر من اینجا هستم.پدر من به بچه ها گفتم نگران نباشید پدرم حتما ما را نجات خواهد داد.پدر شما به قولتان عمل کردید.
پدر پرسید وضع آنجا چطور است؟؟
ما ۱۴ نفر هستیم ما زخمی گرسنه و تشنه ایم.وقتی ساختمان فرو ریخت یک قطعه مثلثی شکل ایجاد شد که باعث نجات ما شد.پسرم بیا بیرون. نه پدر اجازه بدهید اول بقیه بیرون بیایند من مطمئن هستم شما مرا بیرون می آوریدو هر اتفاقی بیفتد به خاطر من آنجا خواهید ماند.

 

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلاییتاریخ : پنجشنبه 9 خرداد 1392 | 02:07 ب.ظ | نویسنده : حسن زارع | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • کمیاب98
 • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic